Případy spalniček spojené s návštěvami Floridy vyvolávají obavy v souvislosti s celostátním nárůstem počtu případů spalniček

Category: Zprávy | 0
Případy spalniček spojené s návštěvami Floridy vyvolávají obavy v souvislosti s celostátním nárůstem počtu případů spalniček
Případy spalniček spojené s návštěvami Floridy vyvolávají obavy v souvislosti s celostátním nárůstem počtu případů spalniček

Federální a státní vyšetřovatelé zjistili, že nedávné případy spalniček ve více státech souvisejí s návštěvou Floridy.

Tato zjištění vrhají světlo na rané infekce, které přispívají k nárůstu vysoce nakažlivého viru.

Zprávy z floridského ministerstva zdravotnictví naznačují, že se ve státě mohly setkat rodiny z Indiany a Louisiany, kde se případy objevily na začátku tohoto roku.

Odhalené souvislosti a poznatky z korespondence

Zprávy mezi místními vyšetřovateli a Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) naznačují možnou souvislost mezi případy spalniček na Floridě a v jiných státech.

Megan Gumke, epidemioložka floridského ministerstva zdravotnictví, vyjádřila zájem o zkoumání souvislostí mezi případy z různých regionů.

Zatím však není jisté, zda tyto případy souvisejí s případy, o nichž dříve informoval deník Orlando Sentinel a které se týkaly jednoho dospělého a tří dětí ošetřených na místní pohotovosti.

Reakce a vysvětlení ze strany Floridy

Grant Kemp, zástupce tiskového tajemníka floridského ministerstva zdravotnictví, varoval před tím, aby se případy spalniček připisovaly pouze Floridě, a upozornil, že nákazu hlásí i jiné státy.

Kemp upřesnil, že případy v Orlandu nesouvisí s epidemií spalniček na základní škole v Broward County, která propukla na začátku tohoto roku.

Epidemie, která zahrnovala devět hlášených případů, začala u devítiletého dítěte, které nebylo očkováno z důvodu náboženské výjimky.

Vnitrostátní obavy a doporučení

V souvislosti s nárůstem počtu případů spalniček vyzývají zdravotníci neočkované osoby, aby se před cestou do zahraničí nechaly očkovat a chránily se tak před virem.

V USA byl v prvních třech měsících roku 2024 zaznamenán znepokojivý nárůst případů spalniček ve srovnání s celým rokem 2023.

CDC hlásí případy v různých státech včetně Arizony, Kalifornie, Georgie, Illinois, Marylandu, Michiganu, Minnesoty, Missouri, New Jersey, New Yorku, Pensylvánie, Virginie a Washingtonu.

Infekce související s cestováním

Podle CDC bylo od 18. března 93 % letošních hlášených případů spalniček spojeno s cestováním mimo USA.

CDC doporučila neočkovaným osobám, které cestují, aby se nechaly očkovat alespoň šest týdnů před cestou, a to bez ohledu na věk.

Nárůst počtu případů spalniček upozorňuje na důležitost zdravotní prevence pro cestující, zejména pro ty, kteří do USA vstupují v rámci bezvízového programu (VWP ) a na základě povolení ESTA.

Vzhledem k tomu, že epidemie přetrvávají, musí cestující upřednostnit očkování a řídit se doporučeními CDC, která jsou v souladu se zaměřením ESTA na bezpečnost a způsobilost.

Začlenění požadavků na očkování do procesu ESTA zlepšuje opatření v oblasti veřejného zdraví a snižuje riziko importovaných nemocí, jako jsou spalničky.

Cestovatelé by měli být informováni a při plánování návštěvy Spojených států by měli upřednostnit své zdraví.

Doporučení a naléhavost očkování

CDC zdůrazňuje důležitost očkování proti spalničkám a doporučuje ho všem osobám starším 12 měsíců.

Vakcína proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR), která se široce používá již několik desetiletí, je považována za bezpečnou a účinnou prevenci spalniček.

Zdravotníci vyzývají občany, aby doháněli zameškané běžné očkování během pandemie, a zdůrazňují, že je nutné udržovat vysokou proočkovanost, aby se zabránilo rozsáhlému propuknutí nemoci.

Další posouzení a bezpečnostní opatření

Zdravotníci zdůrazňují, že je třeba dohnat zameškané očkování během pandemie, aby se zabránilo rozsáhlému propuknutí nemoci.

Přestože v některých oblastech je proočkovanost nízká, většina amerických komunit má dostatečnou imunitu, aby se spalničky nerozšířily.