Použití povolení ESTA
- Jak dlouho je povolení ESTA platné?
- Zaručuje povolení ESTA vstup do Spojených států?
- Je nutné žádat o povolení ESTA, pokud projíždím Spojenými státy na cestě do jiné země?
- Musím vyplnit formulář I-94W, pokud již mám povolení ESTA?
- Existují požadavky na cestovní pas pro cestování s povolením ESTA?
- Musím žádat o povolení ESTA, pokud chci do USA přicestovat z Mexika nebo Kanady?
Formulář žádosti ESTA
- Kdy je ideální doba pro podání žádosti o ESTA?
- Co když žadatel o bezvízový program nemůže být přijat?
- Nepřipodobňují dodatečné otázky ESTA k vízu?
- Jak dlouho trvá vyřízení žádosti ESTA?
- Je k podání žádosti ESTA zapotřebí nějaký specifický software?
- Kdy si mám obnovit povolení ESTA?
- Jaké údaje mohu v žádosti ESTA upravit?
- Co mám dělat, když mi vypršela platnost pasu?
- Mohu požádat o povolení ESTA, aniž bych měl potvrzené cestovní plány?
- Jak mohu opravit chybu v žádosti?
- Bude mi povolení ESTA zamítnuto, pokud nechám povinné pole prázdné?
- Proč potřebuji informace o svém zaměstnavateli?
- Proč je nutné rozšířit množství informací ESTA shromažďovaných od cestujících v rámci programu bezvízového styku?
- Cestuji s pasem s označením pohlaví „X“. Jak vyplním formulář ESTA?
- Moje jméno obsahuje písmena, která nejsou v americké anglické abecedě. Jak mám napsat své jméno v žádosti ESTA?
Platba ESTA
- Jaké jsou poplatky za podání žádosti ESTA?
- Jak mohu dokončit platbu za žádost o povolení ESTA?
- Jak zjistím, že moje platba proběhla úspěšně?
- Je možné zaplatit za žádost ESTA později?
- Jak jsou údaje o mé kartě v bezpečí?
- Lze jednu platbu použít pro podání více žádostí?
- Budu mít nárok na vrácení peněz v případě zrušení?
- Mohu podat spor u své karetní společnosti, pokud chci všechny peníze zpět?
- Co mohu dělat, pokud mi třetí strana naúčtovala vyšší než státní poplatek?
ESTA versus vízum
Je ESTA totéž co vízum?
Ne, ESTA není vízum. ESTA se od víza liší v různých ohledech. Elektronický systém cestovních povolení (ESTA) například umožňuje jednotlivcům cestovat do Spojených států, aniž by museli nutně žádat o tradiční vízum pro návštěvníky, kteří nejsou imigranty. Osoby cestující s platným vízem však o ESTA žádat nemusí, protože vízum slouží k účelu, pro který bylo vydáno. To znamená, že povolení ESTA není z právního hlediska dostačující pro udělení víza ve Spojených státech. Cestující potřebují vízum, pokud to vyžadují zákony Spojených států.
Kdy si mám vyřídit vízum pro cestu do Spojených států?
Pro cestu do Spojených států je nutné získat vízum;
- Pokud cestujete za jiným účelem, než je služební cesta a krátkodobá návštěva.
- Pokud má vaše cesta trvat déle než 90 dní.
- Pokud hodláte cestovat do Spojených států prostřednictvím nesignatářského leteckého dopravce. Jedná se o leteckého dopravce, který využívá letiště, jehož není signatářem.
- Pokud víte, že se na váš případ vztahují důvody nepřípustnosti uvedené v článku 212 písm. a) zákona o přistěhovalectví a státní příslušnosti. V takovém případě budete muset požádat o neimigrační vízum pro cestu do USA.
Za jakých okolností bych měl požádat o vízum místo ESTA?
- Pokud vstupujete do USA prostřednictvím leteckého dopravce, který není signatářem programu VWP.
- Pokud plánujete prodloužit svůj pobyt na více než 90 dní.
- Pokud se domníváte, že se na vás vztahuje některý z důvodů nepřípustnosti podle § 212 písm. a) zákona o přistěhovalectví a státní příslušnosti, měli byste před cestou do USA požádat o neimigrační vízum.
- Pokud účelem vaší návštěvy USA není podnikání nebo krátkodobá turistika.
Kdo musí požádat o povolení ESTA?
ESTA se používá k určení způsobilosti cestujících do USA v rámci bezvízového programu (VWP). To znamená, že osoby, které cestují do Spojených států po moři nebo letecky a nemají vízum, musí mít povolení ke vstupu do USA prostřednictvím žádosti ESTA. To se týká i kojenců a dětí bez vstupenek. Každý cestující má nárok na samostatnou žádost ESTA a poplatek. Třetí strany jsou rovněž oprávněny vyplnit žádost ESTA jménem cestujícího v rámci programu VWP.
Program bezvízového styku
Co je program bezvízového styku (VWP)?
Program bezvízového styku, který spravuje ministerstvo vnitřní bezpečnosti, je program, který umožňuje osobám z určitých zemí cestovat do Spojených států bez nutnosti získat vízum. Cestující v rámci programu VWP mohou vstoupit do USA za účelem rekreace, služební cesty nebo jiné nepracovní agendy na dobu nejvýše 90 dnů.
Jaké jsou nevýhody přihlášení do programu bezvízového styku?
Přestože program VWP přináší účastníkům různé výhody, je nutné zvážit podmínky, kterými se program řídí, a zvážit své možnosti. Mezi tyto podmínky patří;
- Pokud máte povoleno vycestovat do USA v rámci programu VWP, je možné, že nebudete moci prodloužit nebo změnit svůj status osoby, která není imigrantem.
- Porušení podmínek přípustnosti vás zbavuje práva na odvolání nebo přezkum jakéhokoli opatření týkajícího se vyhoštění, které vyplývá z vaší žádosti ESTA. Tato podmínka je výjimkou pouze v případě, že žádáte o azyl.
- Odmítnutí přijetí do USA vám upírá právo na odvolání proti rozhodnutí o vaší přípustnosti.
Které země se účastní programu bezvízového styku?
O povolení ESTA v rámci programu bezvízového styku mohou žádat pouze osoby ze 41 zúčastněných zemí. Mezi zúčastněné země patří;
Andorra, Austrálie, Rakousko, Belgie, Brunej, Chile, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Izrael, Itálie, Japonsko, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Monako, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Polsko, Portugalsko, Republika Malta, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Spojené království.
Musím při cestě do Spojených států v rámci programu VWP žádat o povolení ESTA?
V zájmu zvýšení bezpečnosti programu bezvízového styku bylo ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) pověřeno zavedením systému ESTA. Stalo se tak po změně článku 217 zákona o přistěhovalectví a státní příslušnosti (INA) na základě prováděcích doporučení k zákonu z 11. září 2007. ESTA je v podstatě pokročilé bezpečnostní opatření, které DHS umožňuje ověřovat způsobilost osob cestujících do USA v rámci programu VWP. Díky programu ESTA může ministerstvo vnitra eliminovat jakoukoli možnou hrozbu, kterou by program mohl představovat pro vymáhání práva nebo bezpečnost cestování.
Použití povolení ESTA
Jak dlouho je povolení ESTA platné?
ESTA je platné dva roky od data povolení nebo do data vypršení platnosti pasu, podle toho, co nastane dříve, bude vaše ESTA neplatné. Po dokončení žádosti ESTA se na obrazovce Schváleno povolení zobrazí datum povolení ESTA. Pokud je však vaše povolení ESTA zrušeno, jeho platnost končí.
Po úspěšném schválení je důležité získat výtisk povolení ESTA. Ačkoli není při příjezdu do Spojených států vyžadován, je pro účely evidence nezbytný. Američtí imigrační úředníci budou mít vlastní elektronickou kopii, aby mohli ověřit vaše oprávnění ke vstupu do země.
Všimněte si, že povolení ESTA je vhodné pro více cest během dvouleté platnosti. To znamená, že v tomto období není nutné znovu žádat o povolení ESTA. V případě, že platnost povolení ESTA vyprší během pobytu v USA, máte stále šanci odcestovat zpět do své země, protože jeho platnost nemá vliv na váš odjezd. Je však nutné vědět, že i když povolení ESTA platí dva roky, neznamená to, že cestující mohou v USA zůstat tak dlouho. Váš pobyt v USA podle požadavků programu VWP trvá maximálně 90 dní. Pokud máte v úmyslu zůstat déle než 90 dní, měli byste zvážit získání víza na konzulátu nebo velvyslanectví USA.
Vezměte také na vědomí, že změna údajů v cestovním pasu, jako je země občanství, pohlaví nebo jméno, bude mít za následek zneplatnění vašeho stávajícího povolení ESTA. To znamená, že budete muset požádat o nové povolení ESTA, které je zpoplatněno. Ačkoli DHS nebude potřebovat kopii vašeho povolení ESTA, je nezbytné si kopii žádosti uschovat pro evidenční účely.
Zaručuje povolení ESTA vstup do Spojených států?
Schválení žádosti ESTA nezaručuje váš vstup do Spojených států. Žádost pouze potvrzuje vaši způsobilost cestovat do USA v rámci programu VWP. Při příjezdu do Spojených států jsou cestující v rámci programu VWP kontrolováni pracovníky celní správy a ochrany hranic. Kontrola zahrnuje kontrolu vašich dokladů s cílem zjistit, zda je váš vstup do Spojených států v rámci programu VWP přípustný na základě určitých cestovních zákonů. Osoby cestující mezinárodními lety musí rovněž projít běžným celním a imigračním řízením.
Je nutné žádat o povolení ESTA, pokud projíždím Spojenými státy na cestě do jiné země?
Pokud cestujete do třetí země, která není Spojenými státy, jste považováni za tranzitního cestujícího. V takových případech musíte požádat o povolení ESTA, pokud je vaše země původu na seznamu zúčastněných stran programu bezvízového styku. Při vyplňování formuláře žádosti ESTA musí osoba cestující do jiné země přes Spojené státy prohlásit, že cestuje tranzitem. K tomuto prohlášení se přikládá také údaj o zemi určení.
Musím vyplnit formulář I-94W, pokud již mám povolení ESTA?
Před zavedením elektronického systému pro cestovní povolení byla celní a pohraniční ochrana (CBP) závislá na formuláři I-94W, který sloužil ke sledování pohybu osob bez státní příslušnosti do Spojených států a z nich. Zavedení systému ESTA však umožnilo ministerstvu vnitra odstranit zbytečné papírování, jako je například používání formuláře I-94W k potvrzení vstupu cestujících v rámci programu bezvízového styku do USA. Osoby, které již obdržely povolení ESTA, dnes nedostanou odletový kupón I-94W, který se přikládá k jejich pasům.
Existují požadavky na cestovní pas pro cestování s povolením ESTA?
Ano, při cestování v rámci programu bezvízového styku je nutné mít cestovní pas. Některé z těchto požadavků zahrnují;
- Cestovní pasy VWP vydané před 26. říjnem 2005 musí mít na biografických stránkách strojově čitelné zóny.
- Cestovní pasy VWP vydané 26. října 2005 nebo později musí být opatřeny digitální fotografií.
- Pasy VWP vydané 26. října 2006 nebo později musí být elektronické. To znamená, že musí mít digitální čip, který obsahuje biometrické údaje o majiteli každého pasu.
- Dočasné a nouzové pasy ze zemí programu bezvízového styku musí být od 1. července 2009 rovněž elektronické.
Každý občan cestující do Spojených států z následujících zemí programu bezvízového styku je povinen předložit elektronický pas, který obsahuje čip;
- Řecko
- Maďarsko
- Jižní Korea
- Estonsko
- Slovensko
- Lotyšsko
- Maltská republika
- Česká republika
- Litva
Občané ostatních zemí programu VWP jsou povinni předložit strojově čitelné pasy.
Musím žádat o povolení ESTA, pokud chci do USA přicestovat z Mexika nebo Kanady?
Občané zemí programu bezvízového styku nepotřebují povolení ESTA při pozemní cestě z Mexika nebo Kanady do Spojených států. Zde jsou důležité body, které je třeba vzít v úvahu při cestě do USA po zemi;
- Pokud vstupujete do USA přes pozemní hranici poprvé, projdete po vyplnění formuláře I-94W ručním vstupním procesem. To platí zejména v případě, že nemáte platné povolení ESTA.
- Na druhou stranu na pozemní hranici USA projdete manuálním vstupním procesem, aniž byste museli vyplňovat formulář I-94W. To platí v případě, že poprvé vstupujete do USA přes pozemní hranici s platným povolením ESTA.
- V případě, že znovu vstupujete do USA přes pozemní hranici, bude váš vstupní proces usnadněn, aniž byste museli vyplňovat nový formulář I-94W. To platí, pokud již máte platné razítko v pasu nebo platný doklad I-94W.
- Trajekty plující mezi městy Victoria v Britské Kolumbii a Vancouver a státem Washington jsou považovány za pozemní hraniční přístav. Občané zemí programu VWP, kteří vstupují do Spojených států prostřednictvím těchto trajektů, proto nebudou potřebovat žádost ESTA.
Formulář žádosti ESTA
Kdy je ideální doba pro podání žádosti o ESTA?
Ačkoli žádost o ESTA může podat kdokoli kdykoli před cestou do USA, Celní a pohraniční správa doporučuje cestujícím, aby si žádost o ESTA podali při rezervaci cesty. To by mělo být provedeno zejména 72 hodin před cestou.
Co když žadatel o bezvízový program nemůže být přijat?
Existují předpisy o tom, jak by mělo být zacházeno s osobami, které byly shledány nepřípustnými pro vstup do Spojených států v rámci programu bezvízového styku. Například pokud bude zjištěno, že jste nepřípustní, bude vaše žádost o ESTA zamítnuta. Poté jste buď vráceni do své domovské země na palubě dopravce, jehož prostřednictvím jste cestovali do Spojených států, nebo odvezeni zpět do třetí země, kam máte zpáteční letenku.
Nepřipodobňují dodatečné otázky ESTA k vízu?
Odpověď zní: ne. Právní podmínky, které jsou spojeny s žádostí o vízum, jsou poměrně složité a nelze je srovnávat s požadavky ESTA. Například žádost o cestovní vízum pro nepřistěhovalce vyžaduje, abyste se zúčastnili pohovoru na velvyslanectví nebo konzulátu USA. Budete také požádáni o předložení specifikovaných informací, jako jsou osobní biometrické údaje a další biografické údaje. Jedná se o požadavky, které nebudou stanoveny při podání žádosti o ESTA.
Jak dlouho trvá vyřízení žádosti o ESTA?
Vyřízení žádosti o ESTA vám zabere v průměru 20 minut. Pokud však máte po ruce všechny potřebné dokumenty včetně kreditní karty a pasu, můžete strávit pouhých 10 minut. Je také důležité vědět, že doba vyřízení povolení ESTA může být ovlivněna různými faktory, včetně technických problémů spojených se systémy CBP. Na dobu vyřízení povolení ESTA mohou mít vliv i další problémy, jako je zpracování plateb a problémy s webovými stránkami.
Je k podání žádosti ESTA zapotřebí nějaký specifický software?
Pokud jde o počítačové konfigurace při podávání žádosti ESTA, zde jsou uvedeny nezbytné prahové hodnoty;
- Internetový prohlížeč. Pro podávání žádostí ESTA je podporována většina hlavních prohlížečů.
- Tyto prohlížeče by měly podporovat 128bitové šifrování.
- Spolehlivý prohlížeč by měl přijímat soubory cookie, měl by být aktuální a měl by mít povolený JavaScript.
Kdy si mám obnovit povolení ESTA?
Po vypršení platnosti povolení ESTA je nutné jej obnovit. Určité okolnosti však vyžadují, abyste si povolení ESTA obnovili povinně. Zde jsou některé z těchto povinných případů;
- Obnovení platnosti nebo získání nového pasu. ESTA je platné pouze pro jeden cestovní pas. Pokud získáte nový cestovní pas, měli byste také požádat o prodloužení povolení ESTA.
- Změny pasu. Pokud dojde ke změnám v cestovním pasu, je nutné žádost ESTA obnovit. Patří mezi ně změny jména, pohlaví a bydliště nebo země občanství.
- Změna základních okolností vašich odpovědí na otázky „ANO/NE“ v žádosti ESTA.
Jaké údaje mohu v žádosti ESTA upravit?
Po vyplnění a odeslání žádosti ESTA není možné provádět změny v zemi vydání pasu a v čísle pasu. Můžete však upravit informace v jedné z následujících oblastí;
- Telefonní číslo
- E-mailová adresa
- Vaše adresa ve Spojených státech
- Informace o dopravci
- Město, kde se stravujete
Co mám dělat, když mi vypršela platnost pasu?
Váš cestovní pas je identifikační doklad, který potvrzuje váš pohyb nebo pobyt ve Spojených státech jako cizince. Musíte se proto ujistit, že váš cestovní pas je platný po dobu, po kterou hodláte v USA pobývat. Naproti tomu povolení ESTA je cestovní povolení, které určuje vaši přípustnost vstupu do USA, a povolení ESTA je spojeno s vaším cestovním pasem. To znamená, že uplynutím doby platnosti vašeho cestovního pasu vyprší platnost povolení ESTA. Proto je nezbytné obnovit povolení ESTA, jakmile si obnovíte cestovní pas.
Mohu požádat o povolení ESTA, aniž bych měl potvrzené cestovní plány?
Krátká odpověď zní ano, můžete. Ačkoli nemusíte mít žádné konkrétní cestovní plány, musíte mít kontaktní místo ve Spojených státech. A přestože není povinné mít své cestovní plány pevně stanovené, doporučujeme, abyste při vyplňování žádosti měli k dispozici adresu, na které budete ve Spojených státech pobývat. Pokud se budete zdržovat na více místech, je třeba uvést pouze první adresu. Pokud nemáte úplnou adresu, postačí název hotelu nebo místa, které navštívíte. Pokud cestujete tranzitem, odpovězte „ano“ na otázku „zda vaše cesta do USA probíhá tranzitem do jiné země“ v oddíle Cestovní informace.
Jak mohu opravit chybu v žádosti?
Před odesláním žádosti budete mít možnost zkontrolovat a aktualizovat všechny zadané údaje. Po podání žádosti a bez provedení platby můžete měnit a aktualizovat všechna datová pole s výjimkou čísla pasu, země občanství a země vydání. V existující žádosti ESTA můžete upravovat vybraná pole. Pokud jste se však spletli v odpovědích na některou z otázek týkajících se způsobilosti, budete muset podat novou žádost ESTA.
Bude mi povolení ESTA zamítnuto, pokud nechám povinné pole prázdné?
Musíte vyplnit všechna povinná pole. V případě zadání nesprávných údajů nebo chybějících údajů může být nutné ruční posouzení, což může vést ke zpoždění odpovědi ze strany CBP.
Proč potřebuji informace o svém zaměstnavateli?
Podle článku 214b zákona o přistěhovalectví a státní příslušnosti musí návštěvníci Spojených států prokázat, že nejsou zamýšlenými přistěhovalci, a musí splňovat podmínky pro získání statusu návštěvníka nebo neimigračního statusu. Informace o zaměstnání pomáhají prokázat způsobilost pro splnění tohoto zákonného požadavku.
Proč je nutné rozšířit množství informací ESTA shromažďovaných od cestujících v rámci programu bezvízového styku?
Před událostmi z 11. září byl program bezvízového styku (VWP) zaměřen na dohled a usnadnění cestování a zároveň na vyhledávání a ochranu před hrozbami ekonomické migrace. Od té doby se zaměřuje na bezpečnostní standardy, které mají zabránit zneužití programu teroristy a dalšími zločinci.
V roce 2007 byl přijat zákon o bezpečném cestování a protiteroristickém partnerství z roku 2007 (součást zákona o provádění doporučení Komise z 11. září 2007, známého také jako „zákon z 11. září“) (Pub. L. č. 110-53).
Podle tohoto zákona, jehož cílem je zlepšit prověřování osob cestujících ze zemí, na které se vztahuje program VWP, musí všichni cestující v rámci programu VWP před cestou do USA vyplnit elektronický systém pro cestovní povolení (ESTA).
DHS musí zůstat ostražitý a flexibilní a neustále se aktualizovat a měnit, aby držel krok s nebezpečími, riziky a hrozbami. Kromě toho ministerstvo DHS již více než šest let systém nemodernizovalo, přestože se kriminální a teroristické hrozby během této doby neustále vyvíjely. DHS se domnívá, že datová pole, která byla do žádosti ESTA přidána, zvýší efektivitu kontroly, a tedy i identifikaci cestujících do Spojených států, kteří by mohli představovat bezpečnostní riziko pro zemi.
Cestuji s pasem s označením pohlaví „X“. Jak vyplním formulář ESTA?
ESTA v současné době nepoužívá označení pohlaví „X“ jako možnost volby v žádosti. Cestující by si měli vybrat tu variantu pohlaví, která jim nejvíce vyhovuje. Žádost o povolení ESTA nelze zamítnout pouze na základě pohlaví uvedeného v žádosti.
Moje jméno obsahuje písmena, která nejsou v americké anglické abecedě. Jak mám napsat své jméno v žádosti ESTA?
Evropské jazyky mají některá jedinečná písmena, která se v americkém jazyce nevyskytují. V případě potřeby byste měli použít níže uvedené náhrady. Univerzální pravopis vašeho jména lze také zjistit ve strojově čitelné části pasu.
- ß,ß = ss
- æ = a e
- ö = oe
- ü = ue
- ë = e
- ä = ae
- Å = aa
- ø = oe
- ñ = n
- ? = i j
Zpracování ESTA
Jak dlouho trvá schválení žádosti ESTA?
Vzhledem k tomu, že žádosti ESTA jsou zpracovávány a vyplňovány online, je většina těchto žádostí schválena během první minuty po podání. Schválení některých žádostí se však může zpozdit až o 72 hodin. Po schválení žádosti ESTA vám bude na e-mail nebo do webového prohlížeče zasláno oznámení o schválení. Toto oznámení obsahuje například datum vypršení platnosti povolení ESTA, číslo povolení a veškeré informace použité při podání žádosti.
Kolik dní se bude uchovávat částečně vyplněná individuální žádost?
Vaše žádost bude smazána, pokud nebude vyplněna a odeslána do 7 dnů.
Platba ESTA
Jaké jsou poplatky za podání žádosti ESTA?
S odkazem na zákon o podpoře cestování z roku 2009 je ESTA poplatek za podání žádosti je rozdělen na dva typy poplatků za zpracování.
- Poplatek za zpracování. Ministerstvo Spojených států amerických Národní bezpečnost si účtuje poplatek za zpracování žádosti.
- Autorizační poplatek. Další částka se vyplácí po schválení žádosti ESTA.
Jak mohu dokončit platbu za žádost o povolení ESTA?
Můžete provést platbu za žádost ESTA a autorizační poplatky při použití kreditní nebo debetní karty. ESTA v současné době přijímá American Express, MasterCard, Visa, Diners Club International a JCB. Vaše žádost může být zpracována pouze v případě, že je vaše žádost kompletní a obsahuje všechny a zda byla vaše platba úspěšně autorizována.
V části polí formuláře pro platbu kartou se údaje musí být vyplněny alfanumerickými znaky. Podrobnosti zahrnují:
- Číslo debetní nebo kreditní karty
- Datum vypršení platnosti karty
- Bezpečnostní kód karty (CSC)
Jak zjistím, že je moje platba úspěšná?
Pokud platíte debetní nebo kreditní kartou. systém zobrazí zprávu, zda byla platba úspěšná. Pokud obdržíte se během procesu platby zobrazí popisná chyba. obrazovka s informacemi o tom, co byste měli udělat pro nápravu problému.
Ve všech platebních scénářích obdržíte potvrzovací oznámení. na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v platebním formuláři.
Je možné zaplatit za žádost ESTA později?
Jedná se o často kladenou otázku, která se řeší ve dvou částech: Platba za jednu žádost a platba za více žádostí. Odpověď zní ano, a žádost můžete zaplatit později, ale za následujících podmínek:
Jednotná platba za žádost: Je možné zaplatit za jednu žádost během prvních sedmi dnů od podání žádosti. Po po uplynutí sedmi dnů nemáte k aplikaci přístup. Jakmile se sedm a vy jste neuhradili poplatek, budete muset znovu začít platit poplatek. proces podávání žádostí, protože platnost předchozích žádostí již vypršela.
Platba za více žádostí: Při provádění žádosti pro dva nebo více cestujících, skupina žadatelů by měla mít jejich žádosti zaplaceny do sedmi dnů od podání formuláře tohoto skupina. Po uplynutí sedmidenní lhůty nebudete moci použít. ID skupiny, protože platnost žádostí by vypršela. Kontaktní osoba skupiny musí podat nové žádosti o ESTA za předchozí žádosti, které nebyly zpracovány z důvodu nezaplacení.
Jak jsou údaje o mé kartě v bezpečí?
Elektronický systém pro cestovní povolení nezachovává záznamy informací o debetních nebo kreditních kartách po zpracování platebních transakcí. Systém se řídí pravidly a předpisy celosvětového systému platebních karet. Průmyslové standardy zabezpečení dat (PCI-DSS).
Je možné použít jednu platbu pro podání více žádostí?
ESTA je navržena tak, aby umožňovala jedinou platbu pro skupiny, které se skládají z více než dvou aplikací. Cestující, kteří vyplňují skupinovou žádost, nemusí musí cestovat společně, aby mohli podat žádost jako skupina žadatelů. ESTA vám umožňuje podávat žádosti až padesáti osob jednou platební metodou.
Budu mít nárok na vrácení peněz v případě zrušení?
Po podání žádosti nelze povolení ESTA zrušit. Pokud však ESTA zamítnuta, budete muset zaplatit pouze poplatek za zpracování. Pokud vaše je žádost schválena, jste povinni zaplatit autorizační poplatek ve výši. kromě poplatku za zpracování.
Mohu podat spor u své karetní společnosti, pokud chci získat všechny peníze zpět?
Pokud je u vaší karetní společnosti podán spor a vy jste obdrželi schváleného povolení, bude vaše povolení ESTA pravděpodobně zrušeno. Podání sporu týkajícího se může v budoucnu způsobit problémy, pokud budete žádat o povolení ESTA pro jinou osobu. následnou návštěvu Spojených států.
Co mohu dělat, pokud mi bylo účtováno více, než kolik mi stát vyměřil? poplatek od třetí strany?
Pravděpodobně budete platit další poplatky, pokud jste předložili své Žádost ESTA prostřednictvím třetí strany. Tyto stránky si účtují příplatek za podání žádosti vaším jménem. Pokud jste použili třetí stranu k požádat o ESTA, CBP doporučuje zkontrolovat oprávněnost ESTA na webu CBP. oficiální stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA s použitím čísla žádosti. poskytované třetí stranou. Oddělení ochrany celních hranic nemůže vrátit peníze částka zaplacená nad rámec státních poplatků na webové stránky třetí strany.